flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ СОСНИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2018 РІК

                                                                                                                               Затверджено

                                                                                                           Рішенням зборів суддів Сосницького

                                                                                                         районного суду Чернігівської області

                                                                                                             «08»   травня    2018  року  3

 

                                                    КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ

                           СОСНИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                             НА  2018 РІК

                                                                    Зміст

  1. Вступ.
  2. Мета, завдання та основні цілі комунікаційної стратегії.
  3. Аналіз стану комунікаційної діяльності суду з громадськістю.
  4. Ресурси для здійснення комунікацій і проблеми, які потребують вирішення.
  5. Цільові аудиторії суду.
  6. Форми і засоби комунікації з цільовими аудиторіями.
  7. План комунікаційних заходів суду на 2018 рік.
  8. Очікувані результати реалізації Комунікаційної стратегії суду.
  1. Вступ

Стратегія комунікаційної діяльності Сосницького районного суду Чернігівської області є основним документом для здійснення зовнішньої та внутрішньої комунікації. Комунікаційна стратегія суду включає в себе сукупність комунікаційних засобів, методів, прийомів і технік, що покликані надати об’єктивну інформацію про діяльність суду і суддів, налагодити постійний зацікавлений діалог з суспільством в інтересах забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку, здійснення незалежності судової влади, реалізації об’єктивного і неупередженого правосуддя.

Стратегія розроблена на основі Концепції комунікації судової влади України.

Зміст і структура комунікаційної стратегії визначається цілями правосуддя, а завдання суду в цьому напрямку ґрунтуються на нормах Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації»,  Мадридських принципах щодо зв’язку між засобами масової інформації та суддівською незалежністю, інших національних і міжнародних актах, що регулюють діяльність судів в сфері комунікації.

Контроль і координацію комунікаційної діяльності суду здійснює голова   Сосницького районного суду Чернігівської області.

Відповідальними за здійснення комунікаційної стратегії є: суддя-спікер та прес-секретар суду.

Відповідальними за виконання є: суддя-спікер, прес-секретар суду, керівник апарату суду та головний спеціаліст.

 

  1. Мета, завдання та основні цілі комунікаційної стратегії

           Мета комунікаційної стратегії Сосницького районного суду Чернігівської області –  формування довіри громадян до системи судочинства в Україні через довіру до роботи Сосницького районного суду Чернігівської області, як ланки системи і, загалом, підвищення авторитету судової влади в суспільстві.       

Завданням комунікаційної стратегії  є:

Основні цілі комунікаційної стратегії:

  1. Аналіз стану комунікаційної діяльності Сосницького районного суду Чернігівської області

Сосницький районний суд Чернігівської області завдяки впровадженню сучасних інформаційних технологій здійснює внутрішню і зовнішню комунікаціційну  діяльність. На сьогоднішній день суд забезпечений автоматизованим циклом ведення діловодства та проходження судових справ. Діє автоматизована система документообігу суду «Д-3», де здійснюється ведення внутрішнього документообігу, управління апаратом суду та донесення інформації про діяльність суду до широкого кола громадськості через ЗМІ.

      Достовірність, відкритість і доступність інформації про діяльність суду є неодмінною умовою у відправленні правосуддя, які забезпечують довіру суспільства до судової влади і зміцнюють її авторитет, сприяють підвищенню ефективності та прозорості діяльності суду.

 З метою забезпечення гласності  та відкритості прес-служба суду здійснює інформування суспільства про діяльність Сосницького районного суду  Чернігівської області шляхом оприлюднення інформації на офіційному веб-сайті Сосницького районного суду  Чернігівської області: https://sn.cn.court.gov.ua/sud 2520, на веб-порталі «Судова влада».

Прес-служба суду виконує функції забезпечення зв’язків Сосницького районного суду із громадянами та ЗМІ. Здійснює моніторинг висвітлення діяльності Сосницького районного суду Чернігівської області у засобах масової інформації. На офіційному веб-сайті оприлюднюється інформація про заходи, які проводить Сосницький районний суд Чернігівської області а також ті, в яких беруть участь судді та працівники апарату. Прес-секретар опрацьовує запити та звернення представників засобів масової інформації, забезпечує підготовку і поширення матеріалів про діяльність Сосницького районного суду Чернігівської області у ЗМІ, готує і розміщує на сайті інформацію про його роботу.

            У приміщенні суду вся інформація для відвудвачів розміщюється на інформаційних стендах. На вказаних стендах знаходиться інформація про судову систему України, розклад роботи та контакти . На них висвітлена інформація про компетенцію Сосницького районного суду Чернігівської області, переліки справ, що призначені до розгляду, зразки документів, платіжні реквізити, графік особистого прийому громадян керівництвом суду, графік роботи відділу прийому громадян та попереднього розгляду їх звернень, правила оформлення звернень, порядок пропуску до приміщення суду тощо.

        

            Таким чином, Сосницький районний суд Чернігівської області прагне до відкритості та прозорості у своїй роботі, веде планову та системну комунікаційну діяльність у таких напрямках:

Планування комунікаційних заходів здійснюється з урахуванням результатів опитування громадян, яке було проведено серед відвідувачів суду щодо оцінки якості роботи Сосницького районного суду Чернігівської області, та шляхів вирішення проблем, що виникають при відвідуванні суду.

  1. Ресурси для здійснення комунікації і проблеми, які потребують вирішення

Функціональна придатність приміщення суду для здійснення якісного правосуддя у задовільному стані.

Кількість залів судових засідань з розгляду справ – 2, з них один  зал судових засідань обладнаний відеоконференцзв’язком. Така кількість є недостатньою для щоденного розгляду справ, по яких заявлені клопотання про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, а також проведення он-лайн трансляцій.

            Будівля суду потребує капітального ремонту та реконструкції.  Стан  приміщень ускладнюють роботу суддів і  не  сприяють позитивному сприйняттю  суду його відвідувачами . В 2018 році заплановано проведення реконструкції приміщення  суду з  добудовою, роширенням приміщення та обладнання нових кабінетів,  зал судових засідань, кімнати  міні прес-центру, нових санвузлів,тощо.

             Прес-конференції, зустрічі з представниками ЗМІ, які проводяться у робочих кабінетах, або випадкових приміщеннях,  не сприяють формуванню позитивного іміджу суду, його впізнаваності, створюють проблеми у спілкуванні з журналістами.

         Не сприяє налагодженню постійного зацікавленого діалогу суду з  громадськістю низький рівень  загальної правової культури населення регіону.   З метою підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, формування правової свідомості у  населення району в суді проводяться   дні  відкритих дверей, на яких  громадяни дізнаються про  організаційну роботу суду, здійснення  судочинства.

  1. Цільові аудиторії

Відповідно до мети та цілей  Сосницького районного суду Чернігівської області її цільовими аудиторіями є:

Зовнішні:

Внутрішні:

Найбільш пріоритетною цільовою групою є групи, що становлять зовнішню цільову аудиторію.

  1. Форми і засоби комунікації (канали зв’язків) з цільовими аудиторіями

Під час вибору каналів зв’язку із цільовою аудиторією необхідно обов’язково врахувати специфіку кожної окремої групи.

Обираючи засоби комунікації із громадянами, слід розуміти, що ця група є найбільш численною та різноманітною, отже, краще обирати канали, які є більш масовими та доступними широкому загалу.

Канали зв’язку з громадськістю:

1) проведення опитування громадської думки;

2) випуск друкованої продукції (буклети, брошури тощо);

3) надання інформації через веб-сайт Сосницького районного суду Чернігівської області;

4) інтерактивне спілкування з користувачами Інтернету та соціальних мереж;

5) розміщення інформації на інформаційних стендах у приміщенні Сосницького районного суду Чернігівської області, переліки;

6) надання інформації через телефонний зв'язок.

Під час визначення каналів комунікації  Сосницького районного суду Чернігівської області, переліки представниками ЗМІ необхідно врахувати, що ця група є більш вузькою та спеціалізованою, що в окремих засобах масової інформації працюють журналісти, які спеціалізуються на правничій тематиці.

Каналами комунікації зі ЗМІ може бути обрано:

1) спеціальні навчальні заходи, тематичні семінари для профільних журналістів;

2) роз’яснення і консультації з питань пов’язаних з діяльністю судів;

3) прес-тури для журналістів, громадян  (Дні відкритих дверей);

4) надання інформації через веб-сайт Сосницького районного суду Чернігівської області;

5) розсилання інформації про діяльність Сосницького районного суду Чернігівської області безпосередньо до зацікавлених засобів масової інформації та до інформаційних агентств;

6) організація інтерв’ю з керівництвом Сосницького районного суду Чернігівської області, переліки.

Добір засобів комунікації необхідно здійснювати з наданням переваги таким освітнім заходам:

Каналами комунікації із представниками суб’єктів владних повноважень можуть бути:

  1. План комунікаційних заходів

Сосницького районного суду Чернігівської областіна 2018 рік

 

 з\п

Назва заходу

Цільова аудиторія,

на яку направлений захід

Очікуваний результат

Орієнтовна дата проведення

Примітки

Внутрішня комунікація

1.

Створення/налагодження системи оперативного обміну інформацією працівників суду з професійних та інших питань діяльності суду та судової системи загалом

Судді та працівники апарату суду

Налагодження ефективної комунікаційної взаємодії,

вироблення спільних позицій з питань діяльності суду

Постійно

 

 

 

 

 

2.

Організація і проведення навчань на предмет інформування відвідувачів суду в телефонному режимі

Працівники апарату суду

Формування навичок ефективної комунікації по телефону

Постійно

 

 

 

 

 

3.

Організація і проведення лекцій, семінарів щодо етикету спілкування з відвідувачами суду

Канцелярія суду

Формування навичок  ефективного спілкування та комунікаційної взаємодії

Квітень

 

4.

Проведення  тренінгу спілкування зі ЗМІ

Судді

Формування навичок спілкування зі ЗМІ

Жовтень

 

5.

Проведення спільних заходів суддями та суддями у відставці

Судді, судді у відставці

Налагодження ефективної комунікаційної взаємодії, вироблення спільних позицій з питань діяльності суду

Грудень

 

 

 

 

Зовнішня комунікація

5.

Створення/оновлення  інформації всіх розділів інтернет - сторінки суду на офіційному веб-порталі «Судова влада України» створення  та наповнення інформацією сторінки у соціальній мережі Facebook

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації і цільові групи, по відношенню до яких здійснюється просвітницька робота, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, всі бажаючі

Оперативне отримання  довідкової інформації про діяльність суду.

Постійно

 

7.

Оформлення/ оновлення інформаційних стендів у приміщенні суду

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації і цільові групи,  представники органів державної влади і місцевого самоврядування, всі бажаючі

Оперативне отримання  довідкової інформації про діяльність суду.

Лютий - червень

 

8.

Проведення інформаційно-просвітницької роботи суду серед 

(школярів, студентів)

Цільові групи

Підвищення обізнаності про діяльність судової системи, професійне орієнтування. Підвищення довіри до роботи суду

Лютий-червень, вересень-грудень

 

9.

Організація і проведення круглого столу на тему: «Оптимізація системи судоустрою: проблеми та перспектива»

Судді, працівники апарату суду,  колеги з  Менського районного суду

Вирішення організаційних питань, налагодження ефективної комунікації, обмін думками та обговорення окремих питань оптимізації судів

Травень- грудень

 

10.

Моніторинг матеріалів у ЗМІ, які стосуються діяльності суду,   при необхідності, організація оперативного реагування на  них

Цільові аудиторії (за результатами моніторингу)

Оперативне реагування покращує сприймання громадянами роботи суду, підвищує довіру до роботи суду.

Постійно

 

11.

Організація  виступів, інтерв’ю керівництва суду, суддів з актуальних питань

Громадяни регіону, у випадку конкретного питання – відповідні цільові групи

Презентація суду як відкритої установи, висвітлення окремих питань судочинства та роботи суду

За потреби

 

12.

Проведення «Дня відкритих дверей»

Цільові аудиторії

Надання інформації про діяльність суду, підвищення довіри до роботи суду

Згідно плану роботи суду

 

13.

Висвітлення у ЗМІ заходів, які проводяться в суді

Громадяни регіону, громадські організації, молодь, інші цільові аудиторії

Інформування про роботу суду, демонстрація відкритості діяльності, формування позитивного іміджу суду, підвищення довіри громадян до правосуддя

Постійно

 

 

  1. Очікувані результати реалізації Комунікаційної стратегії Сосницького районного суду Чернігівської області

Комунікаційна стратегія Сосницького районного суду Чернігівської області, переліки впроваджується з метою покращення зв’язків із громадськістю, встановлення змістовного та постійного діалогу із суспільством.

За результатами реалізації Комунікаційної стратегії Сосницького районного суду Чернігівської області, переліки очікується зростання рівня довіри громадян до суду та працівників апарату суду, підвищення авторитету Сосницького районного суду Чернігівської області, переліки шляхом поліпшення правової обізнаності населення про порядок захисту їхніх прав та інтересів у судах.

Громадяни повинні сприймати суди як установи, що покликані захищати їх права. Звертаючись до суду, кожен громадянин може очікувати, що рішення суду, яким би воно не було, ухвалено неупереджено, виважено та на підставі норм закону.

Крім того, серед очікуваних результатів реалізації Комунікаційної стратегії Сосницького районного суду Чернігівської області, переліки можна назвати:

Моніторинг  результатів комунікаційної діяльності :

Для ефективної комунікації з громадськістю та ЗМІ в Сосницькому районному суді Чернігівської області рішенням зборів суддів  обрано суддю - спікера  Стельмаха Андрія  Петровича. Також обов’ׄязки прес-секретаря суду на сьогодні покладені  на консультанта суду Морус Олену Миколаївну.

 

Отже, на сьогодні в суді діє прес-служба суду, яка сприятиме доброзичливим зв’язкам суду з іншими групами громадськості та підвищенню авторитету суду як незалежної та неупередженої соціальної інституції.